Jsme včelí farma Medík, která se nachází v malebné vesnici Žlutava na pokraji Chřibských lesů. Naším cílem je produkovat med a včelí produkty nejvyšší kvality. Tomu vděčíme našim včelkám, které na tom ustavičně pracují. A proto si jich nesmírně vážíme a děláme vše proto, aby jim bylo u nás dobře.

Historie včelaření:

Chov včel je u nás rodinná tradice, která se datuje od roku 1945 kdy budoval včelí chov děda a strýc v oblasti Plzeňského kraje.  V největším rozmachu se staraly o více jak 100 včelstev což bylo na tu dobu obrovské množství. Bohužel po roce 2000 se chov včelstev začal zmenšovat z důvodu stáří a nemoci. V roce 2012 bylo obsazeno jen 5 úlu. Včelíny a kočovné vozy zarůstaly trávou a popínavými rostliny. Stačilo už jen pár let a vše by bylo zarostlé jako zámek z pohádky Šípková Růženka. A to jsem nechtěl připustit.Tak jsem se rozhodl pokračovat v rodinné tradici včelaření. V roce 2012 začalo stěhování včelařského provozu na Moravu a budování včelí farmy.

Moje začátky:

Ani nevím kolik mi bylo tet, když jsem poznal včelí království. Rodiče říkají, že jen co jsem se naučil chodit, tak mě nohy táhly k včelím úlům. Do 10 roků jsem pomáhal a učil se včelařit na prázdninách u dědy v Čechách. V 10 letech, když jsme se přestěhovali na Žlutavu, mi rodiče pořídily 3 úly se včelami. Bylo to pro ně velké rozhodnutí, ale cítily že to zvládnu ( musel jsem) rodiče jsou alergici, tak bylo jasné že mi moc se včelami nepomůžou. Tím začalo doživotní učení a porozumění včelímu životu. Bylo hodně vzestupů a pádů. Nových nápadů a omylů. Ale na konec musí mezi včelami a včelařem dojít k určité soudržnosti. Na to jsem přišel po 20 letech včelaření. Včelám se musí dát to co potřebují, a oni dají zase na oplatku něco nám. Samozřejmě to stojí hodně úsilí, práce a času. Kolikrát jsem se nacházel na pokraji sil. Ale práce u včel a kolem včel, si mě natolik podmanila, že v ní cítím radost a štěstí.

Současnost:

V roce 2012 jsem se rozhodl vybudovat včelí farmu Medík, která čítala 12 včelstev na rámkové míře 39x24. Po opravách včelínů narostl počet včelstev již v roce 2013 na 34. A kapacita úlů po dědovi byla zaplněna. Začali jsme vyrábět nové úly a v roce 2014 jsme zazimovaly 87 včelstev. Poptávka po našem medu pořád narůstá a tak budeme dál rozšiřovat, aby jsme uspokojili poptávku všech našich zákazníků.

Naše vize:

Stále produkovat výborný včelí med a další produkty, které chutnají naším zákazníků, pro které se k nám rádi vrací. Poradenství našim zákazníkům a odpovědět na veškeré dotazy. Spokojenost s našimi výrobky a služby.