Včelí med květový ze sadu Žlutava, rok medobraní 2022.

 

Vznik medu:včelí med prodej

Med květový vzniká tak, že včely nosí nektar z květů rostlin do úlu, kde nektar uložený v buňkách přetváří na med. Při zparacování, nektar obohacují o enzimy a další tělu prospěšné látky. Po odpaření vody pod 20% vzniká med. Čím je obsah vody menší, tím je med vyzrálejší a kvalitnější!

Med obsahuje:

Nektar z květů meruněk, jabloní, třešní, hrušní a řepky.

Vzhled medu:

Zlatožlutá barva, rychle krystalizuje, po krystalizaci barva žlutobílá.

Aroma a chuť medu:

Krásná vůně medu jarních květů třešní, jabloní, meruněk a jiných ovocných stromů. Chuť je jemně sladká a diky příměsu nektaru z řepky je při polknutí mírně nahořklá. Z medu jde cítit síla jerních měsícu, která povzbudí tělo i ducha.

Med doporučujeme:

Tento med doporučujeme jak na namázání na pečivo, tak i pro slazení čaje, pečení, vaření. Také med doporučujeme při onemocnění ( rýma, stres, únava .... ) Tento druh medu obsahuje nejvíce fruktózy, a tak je pro tělo nejrychlej a nejvíce stravitelný.

Skladování: 

Skladujeme při teplotě do 25° a vlhkosti vzduchu do 50% Chraňte před sluncem.Krystalizace je přirozená vlastnost medu, med se stane znovu tekutým při zahřátí na 45°C

Obsah vody v medu: 16-17,5%

Obsah: 1000g

Garance pravosti medu:

Na náš včelí med květový se můžete 100% spolehnout. Nikdy by nás ani nenapadlo medy dochucovat, nahrazovat sirupy či jinak tento dar od boha znehodnocovat.

 

CENA MEDU -190,-KČ/KG

MOŽNOST DO VLASTNÍCH NÁDOB -180,- KČ/KG

 

MED OBJEDNÁVEJTE:

 

TELEFONICKY  773 042 363773 042 363

NEBO

E-MAIL: JAROMIRMACHAC@SEZNAM.CZ

 

Kontaktujte nás