Včelí med smíšený z Chřibských lesů, rok medobraní 2022. 

 

Vznik medu:včelí med prodej

Med smíšený je směs medů květového a medovicového. Z jedné části nanosí včely nektar z rostlin a z druhé části nanosí medovici z lesa, kterou produkují mšice ze stromu.( Medovice je sladká šťáva, kterou produkují mšice). Po odpaření vody pod 20% vzniká med. Čím je obsah vody menší, tím je med vyzrálejší a kvalitnější! Každý rok je med jiný, nikdy včely neudělají stejný poměr šťáv a nemedujou stejné rostliny a proto je každý rok jiná chuť a aroma. Díky tomu jsou medy smíšené vzácné.

Med obsahuje:

nektar z květů ostružin, lípy a medovice z dubu.

Vzhled medu:

Tmavě hnědá barva, pomalu krystalizuje, po krystalizaci barva hnědá.

Aroma a chuť medu:

Krásná aromatická vůně medu po ostružinách, lípy a medovice z dubu, která zaplaví i okolí. Chuť je sladká, která se nedá popsat. Prostě fantastická! Z medu jde cítit síla ostrých slunečních dní, kterých bylo tento rok hodně. Přitom je med jemný a vždy mile pohladí.

Med doporučujeme:

Tento med doporučujeme na namázání pečiva, pečení cukroví (perníčky).Také med doporučujeme při onemocnění ( rýma, stres, únava .... ). Pro své bohaté aroma je tento med výborný spíš na běžnou konzumaci a spravení chuti. Ale určitě u Vás najde i jiná uplatnění.

Skladování: 

Skladujeme při teplotě do 25° a vlhkosti vzduchu do 50% Chraňte před sluncem.Krystalizace je přirozená vlastnost medu, med se stane znovu tekutým při zahřátí na 45°C

Obsah vody v medu: 14-16,5%

Obsah: 1000g

 

Garance pravosti medu:

Na náš včelí med květový se můžete 100% spolehnout. Nikdy by nás ani nenapadlo medy dochucovat, nahrazovat sirupy či jinak tento dar od boha znehodnocovat.

CENA MEDU -210,-KČ/KG

MOŽNOST DO VLASTNÍCH NÁDOB -200,- KČ/KG

 

MED OBJEDNÁVEJTE:

 

TELEFONICKY  773 042 363773 042 363

NEBO

E-MAIL:  JAROMIRMACHAC@SEZNAM.CZ

 

 

 

Kontaktujte nás